Головна / Блог / Як вибрати платіжну систему для сайту і інтернет-магазину?

Як вибрати платіжну систему для сайту і інтернет-магазину?

Експерти заявляють, що 1/3 жителів країни вважають за краще онлайн-шопінг. Така статистика щорічно збільшується, що свідчить про актуальність інтернет-магазинів з можливістю виконання безготівкового розрахунку. Замовлення товарів, послуг і оплата за них здійснюються online. Ці чинники підштовхують власників торгових компаній пропонувати відвідувачам виключно безпечні та надійні системи для виконання інтернет-переказів.

Як вибрати систему для виконання онлайн-платежів? Які принципи і критерії важливо враховувати? Розглянемо види і характеристики діючих платіжних систем. Це дозволить власникам інтернет-магазинів мінімізувати можливі фінансові ризики при веденні господарської діяльності.

 

Види, характеристики, особливості вибору платіжних систем для сайту

 

Створення торгового ресурсу неможливо уявити без використання безготівкового розрахунку, який забезпечують платіжні системи (ПС). Власники інтернет-магазину визначаються з видом ПС для власного сайту. Деякі агрегатори пропонують комплексні рішення всіх функцій, пов'язаних з фінансовими операціями через дебетові, а також кредитні карти, віртуальні гаманці, мобільні засоби.

Зараз існують чотири типи платіжних технологій:

  • Інтернет-еквайринг.

Клієнт магазину оплачує покупку дебетової або кредитною карткою. Реквізити платіжного інструменту вводяться на торговому сайті. Після підтвердження транзакція передається в процесинговий центр. Після закінчення обробки операції гроші зараховуються на рахунок продавця.

Вид ПС має на увазі самостійну оплату власником компанії комісії всім учасникам процедури. Інтернет-еквайрінг представлений ефективною системою захисту від шахраїв. Цей тип платіжної системи підходить індивідуальним підприємцям, великим юридичним особам. Відсутність такого статусу зводить до нуля укладення угоди з кредитними установами, процесинговими центрами. Підключення інтернет-еквайрінгу супроводжується обов'язковим збором повного пакета документів, аналізом еквайра.

  • Платіжні шлюзи.

Це поняття означає використання профільного програмно-апаратного комплексу, який є посередником у фінансових онлайн-операціях. Шлюзи виконують обробку, а потім направляють оплату в вибране кредитну або банківську установу. Заробіток платіжних шлюзів грунтується на комісії, розмір якої залежить від обороту інтернет-магазину. Деякі ПС функціонують з фіксованою оплатою за процедуру підключення до шлюзів.

Ці платіжні системи характеризуються надійністю, універсальністю, тривалістю підключення. Власник торгового ресурсу зобов'язаний укладати угоди на обслуговування кожного конкретного типу онлайн-платежу. Підключення шлюзів забезпечує більше функцій при налаштуванні системи з урахуванням потреб власника інтернет-магазину. При виборі програмного-апаратного комплексу необхідно упевнитися у відповідності до положень PCI DSS, ефективному шифрування даних.

  • Платіжні агрегатори.

Ці постачальники послуг полегшують власникам інтернет-магазинів процедуру інтеграції функції безготівкового розрахунку на сайті. Продавець не підключає, не налаштовує API і не підписує угоди з платіжними сервісами. Співпраця з агрегаторами ґрунтується на установці спеціального модуля в торговельну платформу. Це дозволяє відвідувачам здійснювати оплату покупок через банківські карти, внесення готівки на реквізити компанії через термінали, електронні гаманці.

Платіжні агрегатори представлені кредитними установами (не банки), які виконують функцію прийому, а також обробки інтернет-платежів. На розмір комісії впливає оборот онлайн-магазину, специфіка товару, методика фінансових транзакцій. Агрегатори характеризуються швидким підключенням, використанням готових модулів, комфортними тарифами, великим вибором методик виконання електронних оплат.

Недолік таких постачальників полягає у відсутності функції шифрування, забезпечення повної безпеки фінансових транзакцій. Агрегатор самостійно вибирає дату, час здійснення выплаты. Технічний збій в системі призведе до затримки надходження грошей на реквізити організації. Це означає, що використання ПС для великих магазинів може супроводжуватися матеріальними ризиками.

  • Оператори ЕГЗ.

Електронні гроші сьогодні актуальні для багатьох відвідувачів торгових платформ. Це цифровий аналог традиційних банкнот, які зберігаються в спеціальних віртуальних гаманцях. Оператори дозволяють користувачам переказувати кошти без відкриття розрахункового або карткового рахунку в банку. Це означає, що оплата виконується не в формі класичних банківських операцій.

Налаштувати такий спосіб безготівкових розрахунків можна за допомогою подачі заявки оператору ЕГЗ, укладення угоди, установки профільних програмних модулів. Здійснення оплати не має на увазі перенаправлення покупця на сторонні ресурси, тому фізичним особам забезпечується безпека транзакцій. Переклад і зарахування грошей виконуються згідно із затвердженим графіком, наприклад, кожні три дні. Це означає, що компанія акумулює всі кошти протягом 3-4 днів, а потім виконує однієї транзакцією їх переклад на електронний гаманець магазину.

Вибір ПС здійснюється з урахуванням розміру комісії, географічних параметрів, особливостей фінансових транзакцій, технічних параметрів, методики виведення грошей. Платіжна система висуває вимоги до інтернет-магазинах, тому власникам важливо переконатися у відповідності необхідним параметрам.

 

Що необхідно для підключення платіжної системи до торгового ресурсу?

 

Усі постачальники послуг виконують підключення за єдиним алгоритмом. Припустимо в платіжній системі 'Crosspay', власник онлайн-магазину оформляє заявку на інтеграцію технології, де прописує інформацію про реєстрацію компанії. У документі обов'язково вказують дані про реєстрацію організації як юридичної особи або індивідуального підприємця. Приватні особи вказують відомості ідентифікаційного коду та власного паспорта.

Менеджери платіжної системи можуть запросити додатково інші відомості з урахуванням галузі діяльності заявника, особливостей товарів, обсягів обороту. Така інформація впливає на коректний вибір тарифу. Після отримання заявки представники ПС аналізують дані, перевіряють відповідність сайту конкретним вимогам. Це забезпечує наступний крок - укладення угоди про співпрацю, підготовці інструкції по інтеграції модулів на торговий ресурс.

Спрямовані власнику сайту налаштування містять опис онлайн-платежів, інструкцію для покупців про перерахування грошей, дані про термін обробки транзакції, методикою повідомлення. Також вказується валюта виконання безготівкового розрахунку. Платіжні агрегатори фіксують способи оплати, наприклад, банківською картою, електронними грошима, шляхом внесення коштів через термінал.

 

Вимоги до сайтів від платіжних систем

 

Існуючі системи затверджують конкретні вимоги до торгових платформ, які планують використовувати ПС для здійснення електронних платежів. Щоб скористатися послугами, важливо відкоригувати всі невідповідності. Власникам інтернет-магазинів важливо переконатися в таких факторах:

  • Розміщення ресурсу на доменах 2 рівня. Торгова платформа повинна функціонувати зі статичною IP на платному хостингу.
  • Присутність якісного повноцінного контенту.
  • Працездатність всіх внутрішніх посилань, категорій, розділів.
  • Подання повної інформації про організацію, наприклад, контактних номерів телефонів, фактичного / юридичної адреси, електронної пошти. Обов'язково має бути присутня інформація про доставку товарів, здійсненні фінансових транзакцій, типи послуг.
  • Супровід товару в каталозі ціною. Вона повинна бути вказана під кожним найменуванням в національній валюті.
  • Відсутність продукції або послуг, які не відповідають положенням чинного законодавства, моральним нормам.
  • Наявність відомостей про захист персональних даних відвідувачів, політиці нерозголошення даних.
  • Використання виключно ефективних протоколів безпеки, наприклад, https.

Інтернет-магазин не повинен запитувати реквізити платіжного інструменту до переходу клієнта на сайт сервісу. Після узгодження умов співпраці торгова платформа зобов'язана вказати логотипи платіжних систем, які використовують для безготівкового розрахунку.

 

Як працюють ПС на сайті?

 

Для торгових платформ, які пропонують онлайн-шопінг, технологія безготівкового розрахунку є необхідним компонентом. Це означає, що online-оплата повинна характеризуватися безпекою і комфортністю. Технічно інтеграція платіжної системи на платформи виконується двома способами:

  • Самостійно. Такий спосіб часто вибирають великі торгові майданчики з величезним оборотом коштів. При цьому комісія агрегатора висока, тому вигідно розробити і впровадити власний механізм, інтегрований з ПС.
  • Через постачальника. Платіжні системи підходять малому, середньому бізнесу, індивідуальним підприємцям.

Системи прийому інтернет-платежів характеризуються ідентичним принципом роботи. Покупець робить заказ на сайті, вибирає зручну опцію оплати. Заявці привласнюють персональний код, який передається агрегатору. Відвідувач інтернет-магазину переадресовується на сторінку платіжного сервісу. На сайті постачальника послуг фізична особа визначає комфортний варіант виконання фінансової транзакції. Це може бути оплата кредиткою або дебетовою карткою, переказ коштів з мобільного телефону або віртуального гаманця.

Потім відвідувач вводить платіжні реквізити, підтверджує правильність даних і власні наміри оплатити замовлення. Здійснення онлайн-платежу характеризується безпекою, так як сторони операції використовують ефективні протоколи шифрування - HTTPS. Після закінчення фінансової операції покупця повертають на сайт продавця, а торговій платформі відправляють інформацію про оплату, зарахування коштів на баланс компанії.

 

Що потрібно знати перед підключенням?

 

Інтеграція технології безготівкового розрахунку на торговий сайт - важлива процедура, яка дозволяє продавцям збільшити кількість клієнтів, фінансовий оборот. Перед підключенням власники сайту повинні вивчити вимоги операторів, особливості технічної інтеграції, розмір комісії, а також за що вона оплачується.

Технічна інтеграція

Власник торгового ресурсу обов'язково аналізує вид платформи, на якій працює магазин. Цей параметр впливає на функціонування платіжної системи, підключення плагіна. Іноді технологія підключається самостійно без складнощів, додаткових витрат на роботу персоналу агрегатора. Наприклад, платформи, які створені через Tilda, WordPress, не потребують послуг майстра-налагоджувальника при підключенні ПС.

Сайти, створені самостійно, можуть використовувати спеціальний код для інтеграції платіжної системи. Багато ПС виставляють інші технічні вимоги, відповідність яким дозволить власникам інтернет-магазину встановити технологію безготівкового розрахунку на власний сайт.

Часто інтеграція платіжної системи в структуру торгової платформи виконується через комфортні API, які гарантують швидку установку комплексу на сайт. Метод онлайн-оплати інтегрується на торговий ресурс через використання cms-модулів.

Комісія

За функцію прийому платежів оператори послуг стягують комісію. Розмір винагороди залежить від різних факторів. Наприклад, обсягу обороту, суми транзакції, способу перекладу платежу, присутності партнерських проектів на сайтах магазинів.