Головна / Блог / Що таке інтернет-еквайринг і навіщо він потрібен?

Що таке інтернет-еквайринг і навіщо він потрібен?

Все що потрібно знати

Інтернет - не просто платформа для спілкування, вивчення різної інформації, але і спосіб комфортно купити одяг, техніку, іншу продукцію. Сьогодні онлайн-шопінг дозволяє споживачам з різних регіонів країни купувати продукцію цілодобово. Для оплати замовлення на торговому сайті використовують спеціальні платіжні сервіси, які гарантують швидке і безпечне здійснення перекладу на реквізити продавця.

Інтернет-еквайрінг для онлайн-продавців вважається основною умовою виконання безготівкових розрахунків. Фінансовою мовою проводиться прийом електронних платежів через банківські карти. Термінали для платіжних операцій представлені в великих супермаркетах, невеликих кіосках, кафе, ресторанах. Це означає, що практично кожен житель країни стикається з еквайрингом щодня.

 

Еквайринг: що це?

 

Поняття «еквайринг» прийшло в обіг з англійської мови. Що таке to acquire? У перекладі цей термін означає «отримувати, купувати». Тобто ви можете купувати товари та послуги за безготівковим розрахунком. Сьогодні фінансисти виділяють три види платіжних технологій:

 • інтернет;
 • мобільний;
 • торговий.

Класичний торговий вид характеризується використанням POS-терміналів. Вони зчитують дані з магнітної стрічки, яка знаходиться на всіх банківських платіжних картах. Мобільний еквайринг базується на застосуванні сучасних смартфонів, а також мініатюрних платіжних терміналів - mPOS.

Оплата на сайті торговельної платформи або онлайн-магазину без використання додаткових інструментів забезпечується інтернет-еквайрингом. Умова для виконання таких фінансових операцій - присутність платіжного інтерфейсу, а також стабільного підключення будь-яким способом до мережі. Клієнтам організацій не потрібно фізично використовувати банківську карту. Для здійснення транзакції достатньо володіти інформацією про реквізити платіжного інструменту.

Інтеграція технології інтернет-еквайрінгу дозволяє покупцям оформляти замовлення тут і зараз, в тому числі спонтанно. Експерти заявляють, що 40% всіх покупок відбувається під дією емоцій в вечірній або нічний період. Присутність системи онлайн-платежів дозволяє відвідувачам сайту заощадити час на процесі, адже не треба чекати дзвінка від менеджера для узгодження замовлення.

 

Принципи та відмінності роботи інтернет-еквайрінгу

 

Принцип технології заснований на інтеграції системи з сервером торгової платформи. Відвідувачі після вибору товару самостійно вводять дані банківської картки, наприклад, номер, захисний код, який вказаний на звороті, термін дії. Фінансова операція передається в процесинговий центр для обробки, а потім - в банк. У деяких випадках для підтвердження транзакції використовують дзвінок від автоматичної системи або введення коду, який відправляється через СМС (3D Secure) або мобільний банкінг. Кошти з рахунку покупця списуються після підтвердження системою. Миттєво відбувається зарахування на реквізити продавця.

При здійсненні замовлення в онлайн-магазині угода укладається не тільки між продавцем і покупцям. У співпраці беруть участь інші сторони, такі як:

 • Банк-еквайєр. Установа надає компанії розрахунковий рахунок, де акумулюються доходи по оплати клієнтами. Банк відповідає за техніку для еквайрингу, а також коректне функціонування технології. Це означає, що організація вирішує всі неприємності, які виникають з обладнанням, системними помилками. Дії виконуються за комісію. Обов'язково установа повинна мати реєстрацію в платіжних міжнародних системах СВІТ, ВІЗА, Мастеркард.
 • Інтернет-магазин або продавець. Це постачальник товарів або послуг, за які оплата виконується online. Сайт оснащується платіжним обладнанням від еквайра.
 • Банк-емітент. Такі фінансові установи випускають банківські картки для оплати офлайн або онлайн. Емітент відповідає за правильність розрахунків під час транзакцій.
 • Покупець. Це фізична особа, що володіє пластиковою карткою і замовляє товар на сайті магазина. Часто відсутні додаткові фінансові витрати (комісії) за здійснення онлайн-оплати.

Без одного з перерахованих учасників неможливо виконати процедуру, засновану на інтернет-еквайринг. Дана технологія відрізняється від процесу, який виконується при безготівковому розрахунку в офлайн-магазинах. Оплата онлайн не супроводжується використанням POS-терміналів, але продавець і банк-еквайєр зобов'язані гарантувати безпеку транзакції.

Для забезпечення високого рівня безпеки операції підключається платіжний агрегатор. Більш знайоме поняття - процесинговий центр. Ця сторона угоди також отримує комісію за гарантію виконанн.

 

Як підключити інтернет-еквайринг?

 

Здійснення платежів онлайн в нашій країні відбувається при співпраці з комерційними фінансовими установами, а також платіжними агрегаторами або небанківськими кредитними організаціями. Для підключення власник торгового ресурсу звертається до таких структур:

 • Банк. Ця фінансова установа функціонує відповідно до спеціальної ліцензії, має власний або сторонній процесинговий сервіс. Найчастіше банки співпрацюють виключно з великими організаціями, чия репутація не викликає сумнівів. При цьому відмовляють в підключенні маленьким інтернет-магазинам.
 • Платіжний сервіс (агрегатор). Такі організації взаємодіють з електронними гаманцями, фінансовими установами. Часто тарифи платіжних сервісів трохи вище, ніж пропонують банки, але вони демонструють лояльність до малого і середнього бізнесу. Агрегатори встановлюють оптимальні тарифи, забезпечують вибір систем для виконання онлайн-платежів, цілодобову технічну підтримку.

Часто невеликі організації співпрацюють з платіжними сервісами, які пропонують комфортний вибір банків-еквайєрів. Вибір постачальника послуг інтернет-еквайрінгу залежить від наступних факторів:

 • Розмір комісії за виконання операцій. Він залежить від галузі, оборотів компанії, методики оплати, присутності партнерських програм, а також інших факторів. До підключення технології важливо уточнити цей нюанс.
 • Особливості підключення еквайрингу. До них відносять список документів, термін розгляду заявки, а також інші додаткові вимоги. Часто агрегатори запитують менше документів, процедура підключення виконується швидше, що є закономірним перевагою.
 • Присутність готових програм підключення. Деякі провайдери пропонують пакетні проекти по підключенню технології на сайт, комплектації обладнанням.
 • Методики оплати. Постачальник послуг може підтримувати різні платіжні системи. Наприклад, банки обмежені пластиковими картами. Платіжні сервіси пропонують електронні гаманці (Ківі, Вебмані, Яндекс.Деньги), мобільні платежі (Apple, Google Pay) і карти іноземних установ.
 • Терміни зарахування коштів на карту. Власники онлайн-магазинів повинні з'ясувати меженний період перерахування грошей на власний рахунок. Часто цей період займає 3-5 днів.
 • Технічна підтримка. Торгові платформи потребують оперативного вирішення будь-яких проблем з фінансовими операціями. Цілодобова підтримка оператора гарантує ефективний розвиток інтернет-магазину, залучення клієнтів.
 • Присутність додаткових опцій. Наприклад, виконання транзакції в один клік через запам'ятовування реквізитів платіжного інструменту, інвойсінг, мультивалютні операції, холдірованіе і т.д.

Наявність додаткових функцій дозволяє продавцям, покупцям полегшити онлайн-шопінг. Вивчення всіх факторів, які були представлені, дозволяє власникам ресурсів гарантувати комфорт, безпеку інтернет-платежів. Це зміцнює довіру клієнтів, позитивно відбивається на обороті організації.

 

Переваги інтернет-еквайрінгу

 

Платіжна онлайн-система характеризується:

 • швидким і комфортним виконанням оплати: платіж переказується на рахунок продавця в кілька кроків;
 • цілодобовою роботою;
 • відсутністю потреби в інкасації готівки, що дозволяє зменшити бюджет на обслуговування магазину;
 • безпекою для продавця, покупця;
 • відсутністю фінансових ризиків (фальшиві купюри, відсутність здачі);
 • збільшеною конверсією;
 • мінімальним відсотком відмови від завершення замовлення;
 • великим вибором функцій (оплата продукції, e-commerce, навчання, комунальних платежів).

Підключена система прийому безготівкових платежів, така як 'Crosspay' гарантує швидке введення нових товарів в реалізацію. Власнику торгової компанії необхідно додати продукцію на сайт, налаштувати функцію прийому замовлень.

 

Недоліки інтернет-еквайрінгу

 

Платіжна онлайн-система також має і негативні характеристики, незважаючи на великий вибір функцій. Використання інтернет-еквайрінгу супроводжується:

 • Складнощами реєстрації в платіжних сервісах з урахуванням чинного законодавства країни. Це підштовхує до необхідності детально вивчити технологію.
 • Недовірою покупців, які вперше зважилися на замовлення продукції на сайті магазина. Для подолання такого бар'єру важливо надати кілька способів оплати: онлайн, готівкові, внесення часткової передоплати.
 • Ризиком виникнення помилки або системного збою. Цей фактор призводить до того, що організація не приймає замовлення або надає відмову покупцеві.
 • Шахрайством з платіжними інструментами. Компенсація за аферу з платіжними реквізитами покладається на продавця. Відшкодування збитку компанії призначається за умови встановлення особи зловмисника, що відбувається рідко.

Фізичні особи, які приймають рішення придбати товар онлайн, позбавляються можливості оцінити виріб в реальності. Інтернет-еквайринг для торгових ресурсів закономірно є бездоганною методикою забезпечення клієнтів функцією онлайн-оплати замовлення.

 

Як забезпечується безпека платежів?

 

Для чого потрібна безпека онлайн-платежів? Це питання важливе для продавців і покупців, так як обидві сторони співпраці стикаються з певними фінансовими ризиками. Технологія має супроводжуватись фрод-моніторингом, тобто захистом від аферистів, шахрайських дій.

Відповідальність за цей фактор покладається на процесинговий центр, який, наприклад, використовує транспортування відомостей через технологію Secure Sockets Layer. Він гарантує безпечну передачу даних між учасниками процедури. Також провайдери використовують:

 • Стандарт PCI DSS. Положення прийнято платіжними системами, які функціонують у всьому світі: JSB, ВІЗА, Мастеркард, American Express, іншими організаціями. Наявність сертифіката відповідності стандарту гарантує здійснення безпечних фінансових транзакцій. Регулярна online-перевірка забезпечує відсутність шахрайських ризиків. Її результати зберігаються протягом 36 місяців.
 • 3D Secure. Ця технологія служить для захисту операцій, що виконуються за допомогою банківських карт ВІЗА. Використовують спеціальний код, який відправляється на номер мобільного телефону. Він вказується на сайті, де виконуються фінансові операції. Переказ коштів здійснюється після підтвердження власником карти своїх намірів.

Провайдери пропонують також пов'язаний паролем захист anti-fraud. Технологія автоматично аналізує операції, контролює відсутність підозрілих транзакцій. Еквайринг для інтернет-магазину - ефективний спосіб збільшити кількість клієнтів, а значить і фінансовий оборот.