Головна / Блог / Електронні платіжні системи: захист вашої інформації

Електронні платіжні системи: захист вашої інформації

Зараз складно уявити користувачів Інтернету, що не здійснювали фінансові транзакції онлайн. Аналогічно справи йдуть і з комерційними проектами, наприклад, все надійні інтернет-магазини пропонують клієнтам способи оплати покупок на сайті. В обох випадках використовують електронні платіжні системи, для яких характерне швидке зарахування грошей на реквізити отримувача, а також безпеку платежів.
Учасники електронних фінансових транзакцій зацікавлені в цілковитій безпеці власних платежів, збереження грошей на рахунках банків або віртуальних гаманцях. Питання безпеки платіжних систем, які виконують онлайн-переклади - складне завдання для українського регулятора, представників фінансового сектора. Ще років 5 назад юридичні та фізичні особи стикалися з несанкціонованим списанням грошей з карти або з рахунку. Але зараз використовують актуальні заходи, які дозволили підприємцям і приватним особам отримати більш безпечні фінансові інструменти для здійснення оплат онлайн.

Поняття електронної платіжної системи

Це сучасна система фінансових розрахунків, яка представлена здійсненням оплати через інтернет-канали. Це означає, що в традиційному формуванні та обробці платіжних доручень немає потреби. Під таке значення поняття підпадають:
1. Фінансові розрахунки, які виконуються через банківські карти Віза, МастерКард і інших платіжних систем. Навіть ці міжнародні компанії не здатні гарантувати платникам і одержувачам грошей відсутність неприємностей, шахрайських дій. Visa, Mastercard пропонують абсолютний захист фінансових транзакцій. Це не гарантує відсутність несанкціонованих списань грошей з платіжних інструментів через заволодіння номером карти, а також перехопленням трафіку.
2. Міжбанківські розрахунки. Вони здійснюються через електронні канали зв'язку, наприклад, швидкі перекази за номером телефону.
3. Фінансові операції за допомогою віртуальних гаманців, наприклад, Webmoney.
4. Транзакції через функції мобільних операторів, а також інші платіжні інструменти.

Активний розвиток електронної комерції має на увазі використання платіжних систем, які представлені опцією здійснення оплат за допомогою будь-якого фінансового інструменту. ЕРС дозволяють власникам інтернет-магазинів і інших комерційних проектів гарантувати комфорт для покупців, клієнтів, партнерів, агентів, підрядників при виконанні онлайн-транзакцій.
Використання електронних систем для інтернет-переказів гарантує ефективний захист персональних даних платника, швидке зарахування грошей на реквізити отримувача. Ці характеристики роблять сервіс актуальним для всіх людей в Україні, а також за її межами.

 

Що забезпечує безпеку платіжних систем

Малий і середній бізнес, великі компанії використовують бізнес-підтримку для розвитку власного комерційного проекту. Безпечні платіжні системи трансформують простий електронний каталог продукції в інтернет-магазин, збільшують прибуток і оборот товарів. Інтеграція цього інструменту забезпечує відвідувачів сайту можливістю вибору, покупки вироби тут і зараз.

Безпека електронних систем представлена трьома важливими аспектами:
1. Конфіденційністю. При здійсненні фінансових транзакцій онлайн інформація про покупця (прізвище, ім'я, по батькові, а також реквізити платіжного інструменту) зобов'язані бути захищені від незаконного заволодіння третіми особами. Доступ до цих даних залишається виключно у платника, а також структур, які мають на це законні підстави.
2. Авторизацією. Цей фактор дозволяє системі визначити до виконання процедури фінансового перекладу присутність необхідної суми на клієнтському рахунку. Наприклад, це важливо для оплати товару або послуги.
3. Аутентифікацією. Цей аспект представлений потребою ввести PIN-код або спеціальний набір символів, які генеруються випадковим чином і направляються платнику на його номер телефону. Використання цієї технології дозволяє інтернет-продавцю, клієнтові переконатися в тому, що платник - та сама людина, хто і власник банківської карти.
Ці три чинники використовують для того, щоб забезпечити платіжний алгоритм безпекою. Це означає, що всі можливі фінансові ризики при виконанні онлайн-оплат, взаєморозрахунків між сторонами будуть зведені до нуля. Це вигідно для власників інтернет-магазинів, великих підприємців, а також їх клієнтів, партнерів, агентів або постачальників.

Безпечні / зашифровані інтернет-з'єднання

Зараз недостатньо використовувати протокол шифрування даних SSL на торгових майданчиках. Цей сертифікат не гарантує повноцінну безпеку всіх здійснюваних на сайті фінансових транзакцій. З цієї причини не варто беззастережно довіряти присутності на ресурсі Secure Socked Layer як єдиному ефективному способу боротьби з шахрайськими діями.
Виключно комплекс технологій, які представлені актуальними міжнародними стандартами та сертифікатами, дозволяє сторонам онлайн-угод говорити про ефективний захист. Безпека таких інтернет-розрахунків забезпечується на високому рівні, що є перевагою для платника, одержувача фінансів.

Клієнтський захист

Цей аспект важливий, тому що дозволяє користувачам Інтернету отримати гарантію захисту персональних даних. Клієнтська захист представлена:

1. Коректно обраним логіном, паролем для доступу до особистого кабінету, відкритого на торговій платформі. Ці параметри обов'язково проходять тестування, перевірку на складність. Такий підхід до захисту клієнтів гарантує відсутність ризику незаконного заволодіння даними шахраями.
2. Використання повної комбінації платіжних відомостей. При виконанні оплати від покупця вимагають введення номера банківської карти, а також імені та прізвища власника, терміну дії та захисного CVV-коду. Введення цих параметрів гарантує, що інтернет-платіж здійснює власник карткового рахунку, а не сторонні особи.

Для комфорту покупців, які віддають перевагу онлайн-шопінг, представлені віртуальні картки. Це копія основної банківської карти, яку використовують для здійснення інтернет-розрахунків. Про це платіжному інструменті пропонуємо поговорити більш детально пізніше, так як вона відкриває перед власниками доступ до великих функцій, ефективному захисту персональних даних.

 

Технічний захист

Інтернет-магазин, комерційний онлайн-проект обов'язково використовують всі актуальні інструменти технічного захисту. Це важливо для всіх сайтів, чия діяльність має на увазі введення платіжних і персональних даних користувачів. До технічного захисту електронних платіжних систем відносять:

1. Прив'язку платіжного сервісу до номера телефону користувача, а також фіксованим IP-адресою.
2. Використання протоколу шифрування HTTPS / SSL або PCI DSS під час отримання клієнтом доступу до платіжної системи. Ефективний сертифікат шифрування даних дозволяє власникам сайту звести ризики шахрайства до нуля.
3. Інтеграцію, використання віртуальної клавіатури на платіжному сервісі для введення параметрів ідентифікації. Цей інструмент сприяє ефективному захисту персональних даних від перехоплення сторонніми особами.
4. Поділ двох каналів: формування та авторизації фінансової транзакції. Наприклад, для авторизації операції буде потрібно ввести код (слово), які система направляє користувачеві у вигляді СМС-повідомлення. Ця комбінаціям цифр, букв генерується автоматично, надсилається платнику протягом наступних 2-5 хвилин.
Зараз безпеку персональних, платежів гарантується:
1. миттєвої авторизацією користувача;
2. ефективним шифруванням відомостей, які вводяться в інтернет-магазині;
3. використанням спеціальних сертифікатів, протоколів.

Участь у комерційних проектах регулярно контактують з неймовірною кількістю користувачів з України, з цієї причини не можна працювати тільки з класичними способами шифрування. Зловмисники здатні перехопити один ключ доступу, що супроводжується повним розкриттям системи захисту. Це означає, що сучасні платіжні системи пропонують для електронної комерції використання двох видів протоколу (відкриті, а також закриті ключі).
Для шифрування даних активно використовують SSL і SET. Перший забезпечує збереження даних на рівні каналу, другий - захищає фінансові відомості. Також додатково використовують алгоритм електронного підпису, яка представлена окремо для продавця і фінансової установи. Така політика сприяє поліпшенню захисту електронних транзакцій за допомогою унікальних сертифікатів.

Електронні пластикові картки

Користувачі, які виконують фінансові транзакції онлайн, бояться шахраїв. Вони можуть заволодіти даними пластикової карти. З цієї причини банки пропонують ефективний спосіб зменшити ризики під час онлайн-шопінгу - електронна чи віртуальна карта. Такий фінансовий інструмент представлений 2 типами:
1. За принципом дебетових пластикових карт. Тримачі поповнюють віртуальний рахунок, після цього виконують оплату з його допомогою. Вони оформляються на тривалий період (мінімум 5 років). Мають вигляд картонній карти, на якій вказано номер рахунку, захисний CVV2-код і термін дії. Деякі фінансові установи пропонують вид, ідентичний пластиковій картці.
2. Для разового використання. Такий платіжний інструмент представлений конкретною сумою, яка використовується 1 раз для здійснення покупки.

Принцип електронної пластикової карти представлений такими параметрами:
1. Відсутня можливість зняття фінансів з платіжного інструменту. Переказати гроші можна виключно при закритті рахунку.
2. Присутній опція поповнення карти.
3. Використання реквізитів для виконання фінансових транзакцій в Інтернеті.

Оформлення такого інструменту дозволяє власникам зменшити ризик шахрайства при взаєморозрахунках в торгових мережах, втрати карти і переведення в готівку коштів аферистами. Карта відкривається в будь-якій валюті, в якій потрібно виконувати онлайн-переклади. Експерти рекомендують тримати на ній виключно ту суму, яка буде потрібно для оплати покупки. Це означає, що створити платіжний інструмент можна під певну транзакцію, що гарантує повне збереження фінансів власника.
Банки також пропонують клієнтам встановити конкретний ліміт на інтернет-операції, який буде обмежувати несанкціоновані покупки сторонніх осіб при отриманні доступу до реквізитів. Поповнювати картку можна за допомогою фізичної дебетової або кредитної карти, наприклад, на суму, що дорівнює ціні товару або послуги. Після завершення транзакції зловмисники не скористаються платіжними реквізитами, так як ліміт уже вичерпано. Вартість відкриття такого рахунку утримується на вигідному рівні для фізичних осіб в Україні всіма банками, а також платіжними ресурсами.

Висновок

Електронні системи для онлайн-оплат сьогодні залишаються актуальним способом вести електронну комерцію. Інтернет-магазини, користувачі, які виконують покупку товару або послуги на сайті, отримують безпеку і ефективний захист персональних даних.
Банківські установи пропонують безпечний спосіб здійснення інтернет-оплат - віртуальну карту. Вона захищає персональні дані і фінанси власника, так як часто її створюють для конкретних покупок. Електронні системи для онлайн-оплат, спеціальні пластикові картки - ефективні інструменти. Вони дозволяють користувачам мережі активно переходити на онлайн-шопінг, а також полегшують покупцям процедуру, захищають від шахрайства та несанкціонованих списань коштів.